37343-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Halmstad: Motorfordon
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Filmbuss till Laholmbuktens VA - 3
Referensnummer: LBVAAB 2021/00500
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34100000 Motorfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar köp av ett (1) nytt fordon av typen "Filmbuss".
I uppdraget ingår inköp av originalchassi, påbyggnad enligt kravspecifikation samt leverans till beställaren i Halmstad.
I uppdraget ingår även att inhämta eventuella yttranden, godkännanden och tillstånd som krävs för att uppdraget ska kunna genomföras enligt gällande författningar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34114000 Specialfordon, 34114400 Minibussar, 34136000 Skåpbilar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen