37344-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Karlstad: Programvara för taligenkänning
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Alternativ telefoni, totalkonversation
Referensnummer: RS/212523
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48314000 Programvara för taligenkänning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av totalkonversation inom 7-klövern.
Programvara och licens för Totalkonversation för dator.
Programvara och licens för Totalkonversation för surfplatta.
Programvara, licens och dator för Totalkonversation.
Programvara, licens och surfplatta för Totalkonversation.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 12 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Programvara inklusive licens för dator
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Programvara inklusive licens för surfplatta
Del nr: 2
Programvara inklusive licens och dator - paket
Del nr: 3
Programvara inklusive licens och surfplatta - paket
Del nr: 4
Övriga priser, obligatorisk för samtliga delar/grupper
Del nr: 5