373444-2021 - ResultatSverige-Kalmar: Busskurer
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Väderskydd Kalmar länstrafik
Referensnummer: 2021-066
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44212321 Busskurer
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser tillverkning och leverans av den typ av väderskydd som Kalmar länstrafik använder sig av vid sina busshållplatser. Utseende, funktion och krav för dessa samt tillbehör och optioner framgår av upphandlingsdokumenten.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44212320 Diverse konstruktioner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen