See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Soffor för utemiljöer
Beskrivning: Upphandlingen avser parksoffor för utplacering i Borlänge kommun. Ca 200 soffor kommer att behöva levereras under en period av 4 år
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 39100000 Möbler
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127401:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 77300000 Trädgårdstjänster, 39113200 Soffor, 92330000 Tjänster i samband med rekreationsområden