2. Förfarande
Förfarande
Titel: Personalcyklar
Beskrivning: Stads Leasing ska hyras ut till medarbetare i Göteborgs Stad som en icke beskattningsbar personalförmån. Inom Göteborgs Stad finns det idag cirka 55 000 anställda. Syftet är att Göteborgs Stads Leasing ska kunna avropa cyklar, utrustning med mera för att hyra ut till medarbetare i Göteborgs Stad som en icke beskattningsbar personalförmån.
Intern identifierare: B705U26-248
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 18444112 Cykelhjälmar
Ytterligare klassificering (cpv): 34432100 Cykeldäck
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Personalcyklar