2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tvättservice av arbetskläder GS Måltid
Beskrivning: Upphandlingen omfattar tvättservice av arbetskläder till personal inom GS Måltid. GS Lokalvård förväntas införa tvättservice under avtalstiden. Upphandlingen genomförs som en reserverad upphandling.
Intern identifierare: KS 2026/598
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 98310000 Tvätt- och kemtvättstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 98000000 Andra samhälleliga och personliga tjänster, 98311000 Tvättinsamling, 98311100 Tvätthantering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Tvättservice av arbetskläder GS Måltid