Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Power transformer 500MVA Grönviken.
Referensnummer: UH-2017-115
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 31170000 Transformatorer
II.1.4.
Kort beskrivning
Quantity 1 pcs
Main characteristics: 420/140 kV +/- 9 x 1,67 %
500 MVA
Type: Three phase, oil immersed with OLTC
Delivery time: March 29, 2019
Location: Grönviken, Lingbo 20 km north of Ockelbo.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 31170000 Transformatorer, 65300000 Eldistribution och tillhörande tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen