2. Förfarande
Förfarande
Titel: Konsulter inom miljö- och avfallstjänster
Beskrivning: Upphandlingen avser ett ramavtal för successiva leveranser under avtalsperioden inom områdena miljö- och avfallstjänster med utredningar, kalkyler och kvalitetssäkring kopplat till SÖRABs samarbete med sina ägarkommuner. SÖRAB har för avsikt att teckna avtal med 1 ramavtalsleverantör baserat på lägst pris. SÖRAB ber anbudslämnare notera att SÖRAB har höga krav på kvalitet vid leverans av tjänst, och ska-krav på leverantörer och deras konsulter är därmed ställda i paritet med dessa höga kvalitetskrav. Välkomna med ert anbud!
Intern identifierare: UH2026-1
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71800000 Konsulttjänster med avseende på vattenförsörjning och avfall
Ytterligare klassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71313000 Miljötekniska konsulttjänster, 79723000 Avfallsanalys
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Konsulter inom miljö- och avfallstjänster