37350-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Västerås: Fordon för avfall
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Baktömmande containerbil
Referensnummer: 2020/0903-VKF
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34144510 Fordon för avfall
II.1.4.
Kort beskrivning
VafabMiljö har för avsikt att införskaffa en fabriksny baktömmande containerbil med tillhörande serviceavtal inom transportavdelningen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34144511 Sopbilar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen