2. Förfarande
Förfarande
Titel: Successiva leveranser av ammoniak
Beskrivning: Denna prekvalificering avser att tillhandahålla Beställarens behov av vattenfri, tekniskt ren ammoniak till Kraftvärmeverket i Västerås. Produkten skall användas för kvävereduktion. Uppskattad volym per år beräknas till cirka 200 – 300 ton.
Intern identifierare: 2025/6
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 24413100 Flytande ammoniak
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000