373591-2017 - ResultatSverige-Götene: Svetsning
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mek- och svetsarbeten Västerbyverket i Götene.
Referensnummer: 2017/40
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45262680 Svetsning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser mekaniska och svetsarbeten som utförs för fjärrvärmeverket Västerby i Götene.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45259300 Reparation och underhåll av värmeverk, 45262000 Bygg- och anläggningsarbeten som kräver specialkunskaper eller specialverktyg, med undantag för takarbeten, 45262600 Diverse entreprenader inom särskilda fackområden, 45262670 Metallbearbetning, 50000000 Reparation och underhåll
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen