See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Servicearbeten och mindre entreprenader - Datanät
Beskrivning: Upphandlingen omfattar datanätsarbeten avseende installation, reparation, felsökning och service av fiber- och kopparnät samt uttag. Arbeten kan bestå av både kompletteringar av befintliga installationer samt nyinstallationer. Arbeten utförs ofta i lokaler med pågående verksamhet eller kvarvarande boende.
Intern identifierare: N050U25-288
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50312300 Underhåll och reparation av datanätutrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 50312310 Underhåll av datanätutrustning, 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader, 50711000 Reparation och underhåll av elektrisk utrustning i byggnader, 51000000 Installation (utom programvara)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Servicearbeten och mindre entreprenader - Datanät