Officiellt namn: Örebro kommun Postadress: Box 30070 Ort: Örebro Postnummer: SE-701 35 Land: Sverige Att: Tanja Swartz Grundström E-post:tanja.swartz.grundstrom@orebro.se
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen KAKS lilla Mejeri och Färska grönsaker, frukt och potatis.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Varor
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Örebro.
Nuts-kodSE124 Örebro län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen KAKS lilla Mejeri och Färska grönsaker, frukt och potatis består utav Köping, Arboga, Kungsör och Surahammars behov av nämnda livsmedel.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
15500000 Mejeriprodukter, 03212100 Potatis, 03222000 Frukt och nötter, 15300000 Frukt, grönsaker och liknande produkter, 15800000 Diverse livsmedel
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.