2. Förfarande
Förfarande
Titel: Data över den kommersiella fastighetssektorn
Beskrivning: Sveriges riksbank har behov av data avseende den kommersiella fastighetssektorn för att Riksbankens uppdrag att bidra till att det finansiella systemet är stabilt och effektivt, inbegripet att allmänheten ska kunna göra betalningar.
Intern identifierare: 2025-00362
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 72300000 Datatjänster, 72320000 Databastjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000