373639-2016 - ResultatSverige-Stockholm: Järnhandelsartiklar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
NDS V-303 Stålprodukter.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Stockholm.
Nuts-kod SE110 Stockholms län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Uppdraget omfattar leverans av:
. Smidesräcken i olika storlekar av stål eller behandlade,
. Pållare i stål,
. Trädskydd i stål,
. Trädgaller i stål,
. Cykelställ i stål,
. Parksoffor sammansatt mellan stål och trä.
Uppdraget omfattar även produktutvecklingsarbete som ska ske i samverkan med beställaren för att hitta nya och innovativa produkter.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
44316000 Järnhandelsartiklar, 14622000 Stål, 39113600 Bänkar, 44313000 Metallnät, 44316500 Smide, 44531700 Gängade föremål av järn eller stål
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.