373647-2016 - ResultatSverige-Örebro: Verktygsmaskiner för träbearbetning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling CNC Träbearbetningsstation till arbetsdriften, anstalten Kumla, Kriminalvården.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Kumla.
Nuts-kod SE124 Örebro län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
42642100 Verktygsmaskiner för träbearbetning, 42600000 Verktygsmaskiner, 42621000 Svarvar, 42621100 CNC-svarv
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.