See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Hantverkstjänster GLAS - Bjuv, Klippan, Åstorp 2026
Beskrivning: Upphandlingen omfattar glas- och tätningsarbeten inklusive alla tjänster förenat med detta till en fullt färdig och fungerande produkt. Glasarbeten omfattar nyinstallation, större och mindre löpande renoverings-, underhålls- och servicearbeten med varuinköp på beställarens fastigheter och anläggningar.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45441000 Glassättning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Delområde 1: Bjuvs kommun, Bjuvsbostäder AB
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:124748:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 44221100 Fönster, 45421132 Montering av fönster, 50800000 Diverse reparationer och underhåll, 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Delområde 2: Klippans kommun
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:124748:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Delområde 3: Åstorps kommun
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:124748:Lot:3