2. Förfarande
Förfarande
Titel: Leasing av geodetiska mätinstrument
Beskrivning: Den här upphandlingen avser totalstationer, GNSS-mottagare som ska kunna användas med SWEPOS Nätverks-RTK tjänst samt laserskanner.
Intern identifierare: HIG-STÖD 2025/153
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Ytterligare om kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 66114000 Finansiell leasing
Ytterligare klassificering (cpv): 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Intern identifierare: 1641417
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Krav på tjänsten
Intern identifierare: 1641419
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Utvärdering
Intern identifierare: 1641420