373740-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Reparation och underhåll – Tungt och lätt underhåll, reparationer av järn-vägsfordon och komponenter
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTungt och lätt underhåll, reparationer av järn-vägsfordon och komponenter
BeskrivningUpphandlingen avser underhåll, reparation, upprustning och därmed relaterade tjänster för Trafikverkets järnvägsfordon och komponenter.
Intern identifierareKOM-420547
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareTungt och lätt underhåll, reparationer av järnvägsfordon och komponenter