Huvudsaklig verksamhet Allmänna offentliga tjänster
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Satellite Ground Station infrastructure changes 2023
Referensnummer: 23/60
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning
II.1.4.
Kort beskrivning
SVT will move technical infrastructure from an apparatus room to the central apparatus room, replace and/or repair peripheral equipment, streamline infrastructure and upgrade the software of the existing monitor and control system for our digital Satellite Ground Station (SGS) located in Stockholm, Sweden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 32530000 Satellitbunden kommunikationsutrustning, 32531000 Satellitkommunikationsutrustning, 51300000 Installation av kommunikationsutrustning, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen