373803-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Taxitjänster – Taxiresor i tjänst
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTaxiresor i tjänst
BeskrivningUpphandlingen syftar till ett nytt ramavtal för taxiresor i tjänst, Beställare är Stockholms stads samtliga förvaltningar och foljande bolag.
Intern identifierareSF 2025/682
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 60120000 Taxitjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareTaxiresor i tjänst