373811-2016 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Fastighetsskötsel
Meddelande om upphandling
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Den upphandlande myndighetens benämning på upphandlingen
Property Maintenance at the Embassy of Sweden in Alger, Algeria.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 14: Fastighetsstädning och fastighetsförvaltning
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Sweden.
Nuts-kod SE Sverige
II.1.4.
Information om ramavtal
II.1.5.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Property Maintenance at the Embassy of Sweden in Alger, Algeria
All services shall be performed in Algeria.
II.1.6.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
98341130 Fastighetsskötsel, 50800000 Diverse reparationer och underhåll, 90911200 Städning av byggnader, 98341140 Vaktmästartjänster
II.2.
Upphandlingens omfattning
II.2.1.
Total mängd eller omfattning
II.2.2.
Information om optioner