373948-2016 - ResultatSverige-Bålsta: Hälso- och sjukvård samt socialvård
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Äldreboende, Pomona hus 2.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 25: Hälso- och sjukvård och socialtjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Håbo, Bålsta, Håbo kommun.
Nuts-kod SE121 Uppsala län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Upphandlingen av äldreboende, Pomona 2, Håbo hus är avslutad. Avtal är tecknat med Humana Omsorg AB 11.10.2016.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.