Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift och underhållsentreprenad Norrköpings spåranläggningar.
Referensnummer: UH-2016-69
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50225000 Renovering av järnvägsspår
II.1.4.
Kort beskrivning
Beställaren genomför en upphandling av ”Drift- och underhållsentreprenad” Norrköpings spåranläggningar och avser att teckna kontrakt med en vinnande anbudsgivare. Projektet omfattar drift och underhåll av hamn- och industrispår (sidospår) samt spårvägsanläggning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 50225000 Renovering av järnvägsspår, 50000000 Reparation och underhåll, 45234121 Spårvägsarbeten, 45234116 Spåranläggning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen