Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Underhållsavtal ställverks och högspänningsanläggningar -Karlstad
Referensnummer: 22/214
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50000000 Reparation och underhåll
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser underhållsarbete, termografering, felavhjälpande åtgärder och beredskap på Akademiska Hus ställverks och högspänningsanläggningar på Campus Karlstad.
Beredskap ska ingå i avtalet.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45315400 Högspänningsanläggningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen