373962-2016 - ResultatSverige-Linköping: Utbildningstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulter för klinisk handledning och kliniska moment.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 24: Undervisning och yrkesutbildning
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Linköping.
Nuts-kod SE123 Östergötlands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Linköpings universitet, Institutionen för Beteendevetenskap, Avdelningen för Psykologi, genomför en förenklad upphandling avseende ramavtal för konsulter för klinisk handledning och kliniska seminarier, inom avdelningens psykologprogram.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
80500000 Utbildningstjänster
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.