Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Kopierings- och plottningstjänster
Referensnummer: 2021-FA000273
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79800000 Tryckning och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser Region Skånes behov av kopierings- och plottningstjänster inklusive leverans. Uppdraget omfattar inte bearbetning av inlämnade filer inför printning. Filer som skickas till Leverantören inom ramen för detta avtal ska vara tryckklara. Regionfastigheters entreprenörer har möjlighet att nyttja detta avtal vid genomförande av uppdrag från Region Skåne.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79521000 Kopieringstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen