374088-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Kollektivtrafik på väg – Linjetrafik i Norrbotten, -Överkalix kommun, Objekt: 14.2025.059
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelLinjetrafik i Norrbotten, -Överkalix kommun, Objekt: 14.2025.059
BeskrivningLänstrafiken i Norrbotten AB har avsikten att upphandla kollektivtrafik i länet inom Överkalix kommun. Trafiksträckor med områden vilka är föremål för upphandling är: o Överkalix – S Sandsjärv – Notträsk - Granträsk Upphandlingsdokumentet tillhörande upphandlingsobjektet kommer att finnas tillgängligt i upphandlingsportalen.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 60112000 Kollektivtrafik på väg
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115275:Lot:1