374101-2022 - ResultatSverige-Halmstad: Internettjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Internetaccess 2022
Referensnummer: KS 2022/00206
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72400000 Internettjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar internetaccess till Halmstad kommun. Halmstads kommun har som avsikt att upphandla internetaccess med tillhörande tjänster.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
64210000 Telefon- och dataöverföring, 72410000 Leverantörstjänster, 72411000 Internetleverantörer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen