Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal av konsult för frontendutveckling.
Referensnummer: 2.4-0061-2017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72222300 IT-tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Konsulten skall utveckla ett gränssnitt för samlingshanteringssystem, se http://dina-web.net för museets samlingsföremål baserat på trådskisser framtagna av en interaktionsdesigner i samarbete med användare, utvecklare och utifrån liknande befintliga system. NRM inbjuder er härmed att lämna anbud avseende konsulttjänster för Frontendutveckling.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen