37418-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Masspektrometer
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av masspektrometer
Referensnummer: SU-464-2.2.3-0078-21
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38433100 Masspektrometer
II.1.4.
Kort beskrivning
Institutionen för geologiska vetenskaper behöver ett instrument speciellt utvecklat för att analysera isotoper (d.v.s. kombinationer av "tunga" isotoper).
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
38433000 Spektrometrar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen