Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Livsmedel - Kaffe
Referensnummer: JG 18.001
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 15861000 Kaffe
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingens syfte är att tillgodose Eskilstuna Kommuns behov av kaffe för beställande enheter. Leverans kommer att ske till kommunens omlastningscentral som sedan ombesörjer distribution.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d, 15860000 Kaffe, te och liknande produkter, 15861100 Rostat kaffe
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen