374317-2016 - KonkurrensutsättningSverige-Huddinge: Verktyg, lås, nycklar, gångjärn, fästen, kedjor och fjädrar
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal järnhandelsvaror.
Referensnummer: 2016-048
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44500000 Verktyg, lås, nycklar, gångjärn, fästen, kedjor och fjädrar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för Järnhandelsvaror till Huddinge kommun.
Med järnhandelsvaror menas produkter som återfinns i kategorier såsom redskap, handverktyg, elverktyg, beslag, infästningsartiklar m.m.
Denna upphandling avser inte arbetskläder eller handskar.
Anbud lämnas på en eller flera delar av upphandlingen. Upphandlingen är uppdelad i 2 delar. Varje del utvärderas för sig och de i upphandlingen ingående delarna är följande:
A. Transportleverans,
B. Hämtleverans.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 2 600 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Järnhandelsvaror.