2. Förfarande
Förfarande
Titel: Älvsjöbadet om- och nybyggnad, entreprenad i samverkan
Beskrivning: Älvsjöbadet är i behov av om- och nybyggnad. I entreprenaden ingår bl.a byte av tekniska installationer samt uppförande av nya byggnader för personal, omklädning m.m. Entreprenaden ska genomföras som en totalentreprenad (ABT06) med arbetsformen samverkan.
Intern identifierare: FSK 2025/37
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45212200 Bygg- och anläggningsarbeten: idrottsanläggningar
Ytterligare klassificering (cpv): 45212200 Bygg- och anläggningsarbeten: idrottsanläggningar, 45212230 Byggnation av omklädningsrum, 45212290 Reparation och underhåll av idrottsanläggningar, 45232430 Vattenrening
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Älvsjöbadet om- och nybyggnad, entreprenad i samverkan
Huvudklassificering (cpv): 45262700 Ombyggnadsarbete