Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ultraljud kärlkirurgi
Referensnummer: UPPH2018-0032
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33112200 Ultraljudsapparat
II.1.4.
Kort beskrivning
En ultraljudsutrustning för IV-salen på centraloperation, Akademiska sjukhuset. Ultraljudsutrustningen ska användas för vaskulär access samt peroperativ kärldiagnostik på hals, buk och extremiteter.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen