374480-2023 - ResultatSverige-Malmö: Stadsplanering
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Detaljprojektering Citadellsfogen 7035
Referensnummer: 23/14
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71410000 Stadsplanering
II.1.4.
Kort beskrivning
Projektet avser detaljprojektering av allmän platsmark inom uppdragsområdet. Projektering ska även utföras för blivande kvartersmark. I uppdraget ingår också att utreda och arbeta in lämpliga entreprenadområden så att entreprenadarbetena kan utföras på ett effektivt sätt.
Projekteringen ska resultera i fyra separata förfrågningsunderlag för upphandling av utförandeentreprenad.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71400000 Stadsplanering och landskapsvård
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen