Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Barn- och elevadministrativt system
Referensnummer: UH-2018-33
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48000000 Programvara och informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Barn- och elevadministrativt system till Motala kommun, innefattande verksamhetsområdena förskola, grundskola, gymnasium, vuxenutbildning och kulturskola.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48000000 Programvara och informationssystem, 48810000 Informationssystem, 48332000 Programvara för schemaläggning, 48931000 Programvara för utbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen