374488-2020 - ResultatSverige-Växjö: Autoklaver
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Autoklaver till steriltekniska enheten på Centrallasarettet i Växjö
Referensnummer: 20RGK212
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33191110 Autoklaver
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar fyra (4) st autoklaver i varierande och storlekar för placering på Centrallasarettet i Växjö. Upphandlingen omfattar även tillhörande produkter såsom beskickningsvagnar och lastbärare samt tjänster som installation, validering av utrustningen samt utbildning för användare och teknisk personal. Offererad utrustning ska anslutas mot befintligt dokumentations- och spårbarhetssystem T-doc.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33191000 Utrustning för sterilisering, desinfektion och hygien, 33191100 Steriliseringsapparat
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen