Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mjukpapper, kemtekniska produkter och städredskap
Referensnummer: GNU 2018/30
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 39224000 Kvastar och borstar och diverse andra artiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Mjukpapper och kemtekniska produkter samt städredskap för successiva avrop till kommuner och bolag.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 39224000 Kvastar och borstar och diverse andra artiklar, 19520000 Plastprodukter, 39800000 Rengörings- och polermedel, 33760000 Toalettpapper, näsdukar, handdukar och servetter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen