374544-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet – Strategisk kommunikationsbyrå
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Strategisk kommunikationsbyrå
Beskrivning: Pensionsmyndigheten har tre uppdrag: vi betalar ut rätt pension i rätt tid till rätt person, vi gör pensioner enklare att förstå, förutse och påverka, och vi analyserar och tar fram fakta om pensionssystemet. Syftet med upphandlingen är att teckna ramavtal med en (1) leverantör inom strategisk kommunikationsrådgivning. Leverantören ska stödja Pensionsmyndigheten i hela uppdraget och bidra till en långsiktigt robust och hållbar verksamhet. Det kräver förmåga att hantera varierande och komplexa behov. Se upphandlingsdokumenten för mer information om upphandlingen.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:119891:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 79340000 Reklam och marknadsföring, 79341000 Reklam, 79341100 Reklamrådgivning, 79341200 Managementtjänster avseende reklam, 79410000 Företags- och organisationsrådgivning, 79413000 Konsulttjänster för marknadsföring