2. Förfarande
Förfarande
Titel: P17434 Vasaloppet 1 – Relining liggande stammar, byte av kallvattenservis; Konkurrensutsättning av DIS Bygg - Mindre arbeten
Beskrivning: Den här upphandlingen avser en förnyad konkurrensutsättning av ramavtalet: DIS Bygg - dynamiskt inköpssystem för byggrelaterade uppdrag i flerbostadshus 5441, Mindre arbeten
Intern identifierare: SHEM 2026/14
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 42000000 Industrimaskiner, 43000000 Maskiner för brytning och byggnadsarbeten, 44000000 Konstruktioner och konstruktionsmaterial; konstruktionshjälpmedel (utom elutrustning), 50000000 Reparation och underhåll, 51000000 Installation (utom programvara), 60000000 Transporter (utom avfallstransport), 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: P17434 Vasaloppet 1 – Relining liggande stammar, byte av kallvattenservis; Konkurrensutsättning av DIS Bygg - Mindre arbeten