374553-2023 - ResultatSverige-Östersund: Renoveringsarbeten
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Garvaren fönsterbyte Landstingsbostäder i Östersund
Referensnummer: UH-2023-119
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45453100 Renoveringsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Fönsterbyte på fyra huskroppar belägna på Köpmangatan i Östersund samt byte av eternitskivor på fasad.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Byggentreprenad Fönsterbyte