374570-2022 - ResultatSverige-Fagersta: Tillhandahållande av språkkurser
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Svenska för invandrare (SFI)
Referensnummer: 2022.04
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80580000 Tillhandahållande av språkkurser
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar utbildning för svenska för invandrare (SFI) samt grundläggande läs- och skrivinlärning vid behov, i klassrumsmiljö.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen