Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ny förskola på Brogårdaområdet, Bjuvs Kommun
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45214100 Bygg- och anläggningsarbeten: förskolebyggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Objektet avser om- och tillbyggnad av förskola på Brogårdaområdet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45111000 Rivning och förberedande anläggningsarbeten, 45111100 Rivning, 45111300 Demonteringsarbeten, 45210000 Byggnadsanläggning, 45262700 Ombyggnadsarbete
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Bygglov är sökt och myndighetsmässigt kommer projektet att utföras i en etapp.
Bef förskola består av två avdelningar. Nybyggnadsdelen skall inrymma fyra nya avdelningar inkl. kök och matsal.
Fläktrum och övrig teknik på plan två.