374632-2026 - Resultat
Sverige – Truckar – Upphandling av truckar
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelUpphandling av truckar
BeskrivningGöteborgs Stads Leasing upphandlar på uppdrag av Utbildningsförvaltningen och Kretslopp och vatten 5 truckar till ett värde av 4000000 SEK.
Intern identifierare25/8
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 42415200 Truckar
Ytterligare klassificering (cpv): 42414000 Lyftkranar, mobila lyftramar och truckar med kran, 42414410 Truckkranar, 42415000 Gaffeltruckar, truckar, plattformstruckar, 42415100 Lyfttruckar, 42415210 Truckar med hanteringsutrustning, 42415300 Plattformstruckar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000