374700-2018 - PlaneringSverige-Stockholm: Restaurangserveringstjänster
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förhandsannons Tjänstekoncession Restaurang OASEN
Referensnummer: 014280-2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
55310000 Restaurangserveringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Försäkringskassan 202100-5521 informerar enligt Lag (2016:1147) om upphandling av koncessioner om
kommande upphandling av tjänstekoncessionen till Försäkringskassans lokaler i Sundsvall,
Koncessionen omfattar tillhandahållandet av frukost, lunch, catering m.m. för Försäkringskassans
Personal.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
55300000 Restaurang- och serveringstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Serveringen finns på Försäkringskassan, Södra Järvägsgatan 41 i Sundsvall. Serveringen är endast
Öppen för Försäkringskassans personal. Förutsättning för detta uppdrag är ”egen risk”, vilket innebär att
Leverantören äger resultatet.
Det utgår ingen hyra för lokalen.