374703-2019 - ResultatSverige-Jönköping: Medicinsk utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Madrasser
Referensnummer: RJL 2018/3044
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av madrasser till Regionen och kommun kring trycksårsförebyggande skummadrasser och behandlande luftmadrasser.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39143112 Madrasser, 39522510 Luftmadrasser
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen