See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Snöröjning & Sandning
Beskrivning: Ramavtal gällande snöröjning inom Sala Kommun, Hallstahammar Kommun, Salabostäder samt Sala silvergruva. När nytt behov uppstår avropas detta med en FKU till befintliga leverantörer i detta ramavtal. Befintliga distrikt direktupphandlas av beställare.
Intern identifierare: 2025/410
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90620000 Snöröjning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Obligatorisk del
Beskrivning: Vinterväghållning inom Sala Kommun och Hallstahammar kommun
Intern identifierare: 1656623
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Alternativ 1 - Sanningsförsäkran
Beskrivning: Anbudsgivare lämnar anbud genom att intyga att denne inte berörs av någon av de uteslutningsgrunder som framgår av 13 kap. 1-3 §§ LOU. Anbudsgivare som lämnar anbud genom sanningsförsäkran ska inte fylla i del "Egenförsäkran (ESPD)".
Intern identifierare: 1656624
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Distrikt 1, Sala Kommun
Beskrivning: • Infartsleder • Dalhemsleden (Rondellen vid västeråsvägen- Banelundsvägen) • Sörskogsleden • Västeråsvägen (Rondellen vid Ringgatan- Sörskogsleden) • Fagerstavägen (Västeråsvägen- förbifart Sala) • Saladammsvägen (Fram till Terrasitgatan)
Intern identifierare: 41001
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Distrikt 2A, Sala Kommun
Beskrivning: • Åshagen • Gravhagen • Mellandammen • Stampers • Johannisbäck • Vattentornet • Pumpstationer • Ekebyängsvägen
Intern identifierare: 41002
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Distrikt 2B, Sala Kommun
Intern identifierare: 4103
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Distrikt 2C, Sala Kommun
Intern identifierare: 4104
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Distrikt 2D, Sala Kommun
Intern identifierare: 410
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Distrikt 2E, Sala Kommun
Intern identifierare: 4106
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: Distrikt 2F, Sala Kommun
Intern identifierare: 4107
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: Distrikt 2G, Sala Kommun
Intern identifierare: 4108
Del (anbudsområde): LOT-0011
Titel: Distrikt 2H, Sala Kommun
Intern identifierare: 4109
Del (anbudsområde): LOT-0012
Titel: Distrikt 2I, Sala Kommun
Intern identifierare: 41010
Del (anbudsområde): LOT-0013
Titel: Distrikt 2J, Sala Kommun
Intern identifierare: 41011
Del (anbudsområde): LOT-0014
Titel: Distrikt 3, Sala Kommun
Intern identifierare: 41003
Del (anbudsområde): LOT-0015
Titel: Distrikt 4, Sala Kommun
Intern identifierare: 41013
Del (anbudsområde): LOT-0016
Titel: Distrikt 5, Sala Kommun
Intern identifierare: 41014
Del (anbudsområde): LOT-0017
Titel: Distrikt 6, Sala Kommun
Intern identifierare: 41015
Del (anbudsområde): LOT-0018
Titel: Distrikt 7, Sala Kommun
Intern identifierare: 41016
Del (anbudsområde): LOT-0019
Titel: Distrikt 8, Sala Kommun
Intern identifierare: 41018
Del (anbudsområde): LOT-0020
Titel: Distrikt 9, Sala Kommun
Intern identifierare: 41019
Del (anbudsområde): LOT-0021
Titel: Distrikt 10, Sala Kommun
Intern identifierare: 41020
Del (anbudsområde): LOT-0022
Titel: Distrikt 11, Sala Kommun
Intern identifierare: 41021
Del (anbudsområde): LOT-0023
Titel: Distrikt 12, Sala Kommun
Intern identifierare: 41022
Del (anbudsområde): LOT-0024
Titel: Distrikt 13, Sala Kommun
Intern identifierare: 41023
Del (anbudsområde): LOT-0025
Titel: Distrikt 14, Sala Kommun
Intern identifierare: 41024
Del (anbudsområde): LOT-0026
Titel: Distrikt 15, Sala Kommun
Intern identifierare: 41025
Del (anbudsområde): LOT-0027
Titel: Distrikt 1, Salabostäder
Beskrivning: Jakobsberg & Bryggeriet samt Vargen: · Jakobsbergsgatan gatunummer 6 till 28 · Bryggerigatan, gatunummer 2 till 18 · Varggränd, gatunummer 1 till 19 · Collingatan 3 · Forsellesgatan 7
Intern identifierare: 410002
Huvudklassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 90620000 Snöröjning
Del (anbudsområde): LOT-0028
Titel: Distrikt 2, Salabostäder
Intern identifierare: 41027
Del (anbudsområde): LOT-0029
Titel: Distrikt 3, Salabostäder
Intern identifierare: 41028
Del (anbudsområde): LOT-0030
Titel: Distrikt 4, Salabostäder
Intern identifierare: 41029
Del (anbudsområde): LOT-0031
Titel: Distrikt 5, Salabostäder
Intern identifierare: 41030
Del (anbudsområde): LOT-0032
Titel: Distrikt 6, Salabostäder
Intern identifierare: 41031
Del (anbudsområde): LOT-0033
Titel: Sala Silvergruva, Distrikt 1
Beskrivning: Område Gruvan · Drottning Kristinas väg · B&B · Parkeringar (gruvstugan, Konstmästargården, Marketenteriet
Intern identifierare: 1723719
Del (anbudsområde): LOT-0034
Titel: Distrikt 1, Hallstahammar kommun
Intern identifierare: 41032
Del (anbudsområde): LOT-0035
Titel: Distrikt 2, Hallstahammar kommun
Intern identifierare: 41033
Del (anbudsområde): LOT-0036
Titel: Distrikt 3, Hallstahammar kommun
Intern identifierare: 410003
Del (anbudsområde): LOT-0037
Titel: Distrikt 4, Hallstahammar kommun
Intern identifierare: 41035
Del (anbudsområde): LOT-0038
Titel: Distrikt 5, Hallstahammar kommun
Intern identifierare: 41036
Del (anbudsområde): LOT-0039
Titel: Distrikt 6, Hallstahammar kommun
Intern identifierare: 41037
Del (anbudsområde): LOT-0040
Titel: Distrikt 7, Hallstahammar kommun
Intern identifierare: 41038