374757-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Motorfordon – Upphandling av fordon för Sjöpolisens undervattensarbete
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelUpphandling av fordon för Sjöpolisens undervattensarbete
BeskrivningEtt specialfordon samt option.
Intern identifierareA223.008/2026
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 34100000 Motorfordon
Ytterligare klassificering (cpv): 34114000 Specialfordon, 34114100 Utryckningsfordon
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareUpphandling av fordon för Sjöpolisens undervattensarbete