Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift restaurang/café Sundsvall
Referensnummer: 15LS7315
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 55300000 Restaurang- och serveringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
På grund av Pandemin har regionen bedömt att ett behov av att förlänga nuvarande avtal, med 12 månader, för drift av restaurang/café vid Sundsvalls sjukhus. Under året kommer underlag för ny upphandling färdigställs. och annonseras.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 55310000 Restaurangserveringstjänster, 55330000 Kafeteriaverksamhet
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Förlängning med 12 mån av nuvarande avtal för drift av restaurang/café vid Sundsvalls sjukhus kommer tecknas . Under året kommer underlag för ny upphandling färdigställs. och annonseras.